O czym może świadczyć wynik badania nasienia?

Witam. Z żoną staramy się o dziecko. Zdecydowaliśmy się na badanie nasienia i prosiłbym o analizę i interpretację wyników. Upłynnienie - 15 min Objętość - 6,0 mln pH - 7,8 Wygląd - prawidłowy Lepkość ( , , ) - Aglutynacja - brak Koncentracja plemników - 45,3 Całkowita liczba plemników - 271,8 mln Ruch całkowity - 45 % Ruch postępowy (a b) - 35 % Ruch typu a - 5 Brak ruchu - 55 HOS test - 57 % Żywotność - 58 % Plemniki o prawidłowej budowie - 12 % Pozdrawiamy i czekamy na odpowiedź.

Jedynie mogę Państwu zaproponować odniesienie się do ogólnodostępnych norm WHO.