O czym świadczy suchość skóry u 3-miesięcznego dziecka?

Ostatnio u mojego synka (3msce) zauważyłam suchość skóry- zwłaszcza w zgięciach kolan i grzbietów stóp. stopniowa zaczęła rozchodzić się na resztę skóry nóg, jednak pod kolanami oprócz suchości zaobserwowałam zaczerwienienie. Natłuszczam skórę kremami jednak nie widzę zbyt dużej poprawy- czy to może być coś więcej niż tylko suchość skóry?

Witam,
proponuję kąpać niemowlę 3-4x/tydzień w emolientach oraz natłuszczanie skóry zmienionej chorobowo bezpośrednio po kąpieli.
Objawy mogą sugerować AZS lub uczulenie na białko mleka krowiego, jeśli karmi Pani piersią niezbędna będzie dieta eliminacyjna, aby to stwierdzić.
W razie nasilenia zmian, świądu okolic zmienionych chorobowo należy zgłosić się do pediatry na badanie.

pozdrawiam.