Obniżony nastrój przy nerwicy natręctw u 35-latka

Serdecznie proszę o pomoc dla Syna- 35 lat. Od ok.5 lat ma nerwice natręctw.W tym czasie leczony był farmakologicznie,uczęszczał na terapie zbiorowe,indywidualne.W tym roku zakonczył 2-miesięczną terapię na oddziale dziennym bez skutku, zaproponowano zwiększenie dawki. Jest melanchlojny, obniżony nastrój

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Pacjenci, u których leczenie nie przynosi efektów to często ci, którzy mają korzyści z chorowania np. wsparcie innych. Podłożem bywa np. unikanie odpowiedzialności. Dopóki korzyści trwają, motywacja do zmiany może być nikła. Syn zdecydowanie powinien kontynuować terapię, a Panią zachęcam do dbania o siebie. Pozdrawiam serdecznie.

Nie wiem jakiego rodzaju były to terapie - proszę spróbować współpracy z psychologiem poznawczo-behawioralnym. Pozdrawiam.