Odmiedniczkowe zapalenie nerek - czy moje wyniki są dobre?

Witam, chciałam się dowiedzieć, czy takie wyniki są normalne przy ostrym zapaleniu nerek i nie muszę się nimi zbytnio przejmować. Wyniki zostały zrobione po 3-dniowej kuracji antybiotykowej w momencie, gdy temperatura utrzymywała się na poziomie 37 stopni Celsjusza. Przez pierwsze 2 dni temperatura oscylowała na poziomie 39-39,8 stopni Celsjusza. Oto moje wyniki CRP 251,5 mg/l. Wyniki osadu moczu: bakterie - liczne kryształy szczawianu wapnia, liczne moczany bezpostaciowe - liczne białko w moczu 115,4 mg/dl; mocznik 24 mg/dl; kreatynina 0,90 mg/dl; eGFR 80 ml/min/1,73m². Teraz jest 5. doba od rozpoczęcia kuracji i temperatura ciała wynosi 34-35,5 stopni Celsjusza. W nocy zalewam się potem i jestem potwornie osłabiona. Z góry dziękuję za informację, Martyna K

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek jest jedną z najcięższych chorób układu moczowego. Rozpoznanie choroby stawiane jest na podstawie charakterystycznych obserwacji podczas badania fizykalnego oraz wyników badań.

Pani wyniki oraz opisany obraz chorobowy ewidentnie wskazują na zapalenie nerek. Nie ma zatem większych powodów do obaw. Proszę również zauważyć, że badania zostały pobrane na początku leczenia, w trakcie gorączki, która dodatkowo wpływa na podwyższenie niektórych parametrów.

Jestem przekonana, że gdyby teraz wykonała Pani wyniki kontrolne, wyniki byłyby lepsze.

W obecnej sytuacji musi Pani przestrzegać zaleceń lekarza, gdyż odmiedniczkowe zapalenie nerek często prowadzi do różnych powikłań, w tym przewlekłej niewydolności nerek.

Pozdrawiam