Odstawienie leków na tarczycę

Witam! Mam problem z tarczycą. Od 5 lat leczę się w UK i niestety nie jest z tym najlepiej. Od kilku miesięcy tj. maja 2012 pojawił się problem z hormonami. Mój wynik TSH -14.3 przy dawce leków 15mg carbinozole (3x1 tabl.dziennie). 03.08.2012 po ponownej wizycie w klinice lekarz kazał odstawić zupełnie leki, gdyż jest poziom hormonów za wysoki. Pytanie moje brzmi: czy można z dnia na dzień odstawić leki na tarczycę? Jak można obniżyć poziom hormonów? Nie mam żadnych guzów, torbieli itp. Mam tylko płaty tarczycy, które produkują za dużo hormonów. Jak z tym walczyć? Niestety nikt w UK nie potrafi odpowiednio dopasować dawki leków i to jest największy chyba problem.

Witam! Proszę pamiętać o podawaniu jednostek w jakich oznaczono dany parametr - w przypadku niektórych używa się różnych jednostek. TSH oznacza się zwykle w jednostkach międzynarodowych, ale nie mając pewności trudno interpretować wynik. Przedstawione informacje sugerują iż leczono U Pani nadczynność tarczycy. Po oznaczeniu TSH wnosić można iż dawka dotychczasowa była za wysoka. Należało ją co najmniej obniżyć. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo odstawienia leków przeciwtarczycowych, to wszystko zależy od stosowanej dawki, aktywności TSH, dobrze znać też aktualne stężenia wolnych hormonów tarczycy-fT3 i fT4 oraz wyniki poprzednich oznaczeń dla porównania. Po przeanalizowaniu tych danych można zdecydować o redukcji dawki lub odstawieniu leku i zaplanować kontrolę hormonów po dokonaniu zmiany. Pozdrawiam