Uczucie opuchniętego gardła a problemy z tarczycą

Od tygodnia mam uczucie opuchniętego gardła po obu stronach czuje opór tez przy przełykaniu śliny czasem odczuwam takie rwanie ..m tez mocne uczucia gorąca czuje się zmęczona bez siły i wiecznie śpiąca domowe sposoby nie pomagają jutro do lekarza może to początek tarczycy .robiłam badania pierwszy wynik tsh 2.090 a drugi za parę Mc wynosił 3,800.lekarz powiedział ze wszystko dobrze ale do tego są objawy i mocne poty i uczucie gorąca .nie wiem już jakie jeszcze badania zrobić???

Dzień dobry,

Proponuję Pani dodatkowo oznaczenie przeciwciał przeciwtarczycowych. Na początek proszę oznaczyć antyTPo i aTG. Jeśli wyniki będą podwyższone proszę je pokazać lekarzowi i moniotorować hormony tarczycy, ponieważ nie wykluczone, że będzie Pani niebawem wymagała leczenia. Warto również sprawdzić stężenie ftT3 i fT4 - czy nie są przy dolnych granicach normy. Zdarzają się sytuacje, że poziom przeciwciał jest wysoki, przy jeszcze prawidłowych wartościach hormonów we krwi. Chory niekiedy w takich sytuacjach może mieć już objawy.Warto zbadać tarczycę , wykonać usg i oczywiście zajrzeć do gardła.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz