Opinie o beta-karotenie

Witam czytałam o beta - karotenie w tabletkach i są różne opinie mam lekkie obawy ponieważ zakupiłam dzis tego rodzaju specyfik i chciałbym porostu nadać mojej cerze lekko brązowy kolor a w opakowaniu jest ich 90 sztuk. Ponadto jest napisane dwa razy dziennie po 1 tabletce , może powinnam zredukować do jednej tabletki dziennie, bo troszkę się obawiam. Nie chciałabym wyglądać zbyt pomarańczowo na twarzy tylko ją lekko opalić.

Witaj, na opakowaniach suplementów jest napisane sugerowane dawkowanie. W takiej dawce suplement jest bezpieczny, nie wolno natomiast zwiększać dawki.

Moim zdaniem w diecie można bez problemu spożyć odpowiednią ilość beta-karotenu, nie ma potrzeby spożywania sztucznych, chemicznych skłdników, które nie wiemy jak się wchłaniają i jak działają na organizm. Lepiej postawić na pomarańczowe owoce - sezonowe teraz brzoskwinie, morele, nektarynki oraz marchewkę czy sok marchwiowy.

Witam serdecznie,

Cera każdego człowieka może różnie zareagować na beta-karoten. Jest to kwestia dość indywidualna. Nie zrobi się Pani pomarańczowa z dnia na dzień ale kolorytu zacznie nabierać Pani stopniowo. Proszę obserwować ciało jeżeli barwa będzie zbyt ciemna proszę zmniejszyć dawkę lub na pewien czas przerwać kurację suplementem.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk