Opis badania MR i wypuklina pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego

Co oznacza opis badania MR i czy jest konieczna operacja.Obraz uwidocznił -wypuklinę pierścienia włóknistego krążka międzykręgowegoL-3-L-4 która modeluje brzuszną powierzchnię worka opony twrdej-podwięzadłowe przepukliny tylne centralne krążków międzykręgowych L-4-L-5 i L5-S1 które uciskają worek opony twardej i korzenie nerwowe na obu poziomach- obniżenie sygnału w obrazach T2 zależnych z w/w krążków co przemawia odwodnienie krążków-wczesne zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze

Lek. Katarzyna Szymczak

MR wykazało przepukliny krążków międzykręgowych na kilku poziomach, które uciskają na worek oponowy i najprawdopodobniej wywołują u Pani objawy bólowe, o tym czy konieczna jest operacja musi zadecydowac neurochirurg po zbadaniu Pani oraz uzyskaniu informacji o historii choroby, decyzja zawsze jest trudna ponieważ operacja niesie ryzyko wielu ciężkich powikłań. Proszę z wynikiem udać się do neurochirurga.
Pozdrawiam