Opis USG tarczycy u 27-latki

witam, prośba o interpretacje usg tarczycy: tarczyca położona typowo,niepowiększona.Płat prawy o zaokrąglonym kształcie.W części tylnej płata prawego w odcinku środkowym widoczna jest grubościenna torbiel 28x14x18mm z koncentrycznymi zmianami litymi o policyklicznych zarysach uwypuklającymi się do światła torbieli.Grubość zmian litych od 3 do 6mm. Część lita zmiany ogniskowej skąpo unaczyniona na obwodzie. W dolnym zarysie ściany torbieli rozwarstwienie płynowe grub. 2mm oraz zwapienie dł 1,4mm.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik wskazuje na obecność zmiany w tarczycy, której dokładne określenie będzie wymagało najprawdopodobniej biopsji cienkoigłowej. Proszę skonsultować się z endokrynologiem prowadzącym. Pozdrawiam.