Opuchlizna palca i problem ze zgięciem po operacji zespolenia ścięgna zginacza

witam! Dwa tygodnie temu miałem operację zespolenia ścięgna zginacza palca. Operacja została wykonana bez powikłań. Dzisiaj rozpocząłem zabiegi fizjoterapeutyczne (laseroterapia i pole magnetyczne) w celu przyspieszenia zabiegu. Podczas tego zabiegu zauważyłem że palec jest bardzo opuchnięty ale co najważniejsze chciałem spróbować go zgiąć ale niestety palec nie poruszył się. Mam pytanie czy to jest normalne i czy dopiero przy rehabilitacji będą oczekiwane zmiany?! Proszę o odpowiedź

Proszę pytać operatora ! Ja nie znam zakresu uszkodzenia , rodzaju i przebiegu operacji oraz jej końcowego efektu - nie mogę więc odpowiedzieć! zż