Osobowość unikająca u 35-letniej osoby a kontakty z ludźmi

Witam.Test MMPI wykazał u mnie osobowość unikającą.Gdy znajdę się wśród ludzi,dowcipkuję,jestem błyskotliwa i mam humor,lecz na codzień nie wychodzę z domu,unikam kontaktów towarzyskich-tyko w pracy mam w miarę regularny kontakt.Ludzie są moim środowiskiem naturalnym,a jednak ich unikam.Nie umiem walczyć o swoje,w urzędach można mnie łatwo splawić,nawet,jeśli mam rację i wiem,że jestem stratna,nie umiem dochodzić swego.Czemu taka jestem i nie mam ochoty na wychodzenie z domu gdziekolwiek/

Witam,

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. To indywidualna kwestia. Proponuję udać się na konsultację do psychoterapeuty, by odpowiedzieć na te pytania i przede wszystkim temu zaradzić.

Pozdrawiam

Witam, w orientacji psychoterapeutycznej w jakiej pracuję uważa się, że osobowość człowieka kształtuje się we wczesnym dzieciństwie w relacji z tzw obiektami znaczącymi czyli najczęściej z rodzicami.Skoro ma Pani wiele pytań na temat samej siebie może warto udać się do psychoterapeuty w celu lepszego zrozumienia samej siebie? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Jeżeli jest Pani ciekawa dlaczego w taki sposób funkcjonuje, a przede wszystkim jeśli jest Pani zainteresowana zmianą - to jak najbardziej namawiam na podjęcie psychoterapii.