Piszczenie u 13-miesięcznego dziecka

mam pytanie mój 13 miesięczny synek strasznie piszczy, tak głośno że zatykają nam sie uszy. Nie piszczy kiedy biore go na ręce i z nim chodze po domu. Natomiast kiedy siedzi w krzesełku i nic nie je, to piszczy, kiedy raczkuje po podłodze i nie ma nic ciekawego na drodze to tez piszczy. Jest wczesniakiem 32 tydz. czy jest na to jakaś rada?

powinien być zbadany i oceniony przez neurologa i ewentualnie przez psychologa. Czy miał USG przezciemiączkowe? czy dobrze się rozwija?