Plamiste zacienienie w kącie przeponowo-sercowym a podejrzenie raka

Proszę o wyjaśnienie przed wizytą u pulmonologa, która ma się odbyć za pół roku czy plamiste zacienienia o wym. 10x7 mm w prawym kącie przeponowo-sercowym na rtg płuca to podejrzenie raka. Dodatkowo występuje kaszel mokry i uporczywy. Dodatkowo pogrubienie ścian oskrzeli płatów dolnych i wzmożony rysunek zrębu płuc.

Zmiana taka wymaga pilnego wyjaśnienia. Nie zawsze oznacza raka. Celem dokładniejszej oceny konieczne wykonanie tomografii komputerowej. Na pewno nie można czekać przez pól roku na konsultację z pulmonologiem