Zrost w polu płuca i zacienienie w zachyłku przeponowo-sercowym w wyniku badania

Oto mój wynik: Zrost w polu dolnym płuca lewego. W prawym zachyłku przeponowo-sercowym widoczne jest nieostro odgraniczone krągłe zacienienie o wymiarach ok. 17x26 mmmm-tłuszcz przysercowy? zmiana ogniskowa? Poza tym pola płucne bz. Narządy wewnętrzne bz. Bardzo proszę o przystępne wyjaśnienie dotyczące zrostu oraz zacienienia.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Zmiany wymagają dalszej diagnostyki. Zrost jest najprawdopodobniej pozostałością po przebytym zapaleniu płuc, jednak zacienienie wymaga wykluczenia zmiany nowotworowej. Wskazany jest kontakt z pulmonologiem, wykonanie badania TK klatki piersiowej i ew. bronchoskopii.