Po alkoholu jestem innym człowiekiem - jak odbudować relacje z ukochaną?

Witam! Jestem w związku z cudowną kobietą od prawie 2 lat. Mamy po 28 lat. Były wzloty i upadki jak to w każdym związku bywa, ale ostatnio zrobiłem jej ogromną przykrość, zwyzywałem ją przy innych osobach. Wszystko działo się pod wpływem alkoholu a bardziej jego nadmiaru. Oczywiście nic nie pamiętam i nie wiem co się działo i dlaczego tak zrobiłem. Bardzo ją kocham, ale taka sytuacja powtórzyła się drugi raz i nie wiem co mną kieruje jak wypiję. Nie jestem wtedy sobą. Na trzeźwo nigdy w życiu nie zrobiłbym jej takiej krzywdy. Rozumiem, że alkohol nie jest dla mnie i nie dotknę butelki już do końca życia. Ona jest dla mnie największym skarbem a strasznie ją zraniłem i nie wiem co teraz zrobić. Jak sprawić by mi znowu zaufała. Wiem, że podstawą jest odstawienie alkoholu raz na zawsze i tak właśnie zrobię, ale co dalej? Bardzo ją kocham i chcę żeby nam się układało.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Odbudowanie zaufania drugiej osoby po tak trudnych przejściach może być ciężkie, ale nie oznacza to, że jest niemożliwe. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość. Na początek warto, żeby pokazał Pan, że to wybranka serca jest najważniejsza w Pana życiu. W tej sytuacji dobrym krokiem byłoby zapisanie się na terapię uzależnień. Chce Pan skończyć z alkoholem, co jest bardzo dobrym sygnałem. Wewnętrzna motywacja jest niezbędna do wprowadzenia w życiu ważnych zmian. Jednak samodzielne zmaganie się z tym problemem może być bardzo trudne i mało skuteczne w przyszłości. Panu chodzi o trwałą abstynencję, która pozwoli odbudować zaufanie partnerki. Dlatego polecam skorzystanie z pomocy specjalisty. Proszę również starać się rozmawiać z partnerką. Warto, żeby te próby nie były nachalne. Partnerka może teraz nie mieć ochoty z Panem rozmawiać. Jeśli nie będzie Pan miał możliwości rozmawiać z nią bezpośrednio, warto skorzystać z telefonu czy internetu. Dobrym sposobem na dotarcie do drugiej osoby jest list. Może Pan napisać do swojej ukochanej o swoich uczuciach i decyzjach, jakie Pan podjął w związku z zaistniałą sytuacją. Może Pan zaproponować partnerce wspólną wizytę u psychologa lub rozpoczęcie terapii dla par. Wtedy będziecie mogli wspólnie popracować nad problemami i starać się odbudowywać relację. Proszę jednak pamiętać, że partnerka ma prawo wyboru i może nie zgodzić się na takie rozwiązania. Jest także możliwość, że ona nie zechce naprawiać Waszego związku, gdyż te przeżycia były dla niej zbyt trudne. Warto o tym również porozmawiać, jeśli napotka Pan opór ze strony partnerki. Uważam, że warto próbować wpłynąć na poprawę Waszej sytuacji. Najważniejsze, by był Pan konsekwentny w swoich postanowieniach i działaniach. Wtedy może Pan zmienić swoje życia, a być może odbuduje Pan również relację z ukochaną.

Pozdrawiam