Po jakim czasie od zakończenia antybiotykoterapii będę mógł spożywać alkohol?

Dzień dobry. W związku z bakteryjnym zapaleniem gardła (paciorkowcowym) przyjmuję antybiotyk Ospen 1500. Biorę go 3 x dziennie po 1. tabletce, zgdonie z zaleceniem lekarza. Oprócz tego 2 x dziennie przyjmuję osłonowo Enterol 250. Ostatni raz antybiotyk brałem jakieś 6 lat temu. Mam 23 lata, ważę 76 kg. Ospen zacząłem brać w poniedziałek 28.05. (pierwsza tabletka wieczorem), a kurację zakończę w niedzielę wieczorem, 3.06. Kuracja 6 dni ta jedna tabletka w poniedziałek. Odżywiam się zdrowo. Dieta sportowa około 3000 kcal dziennie. 4-5 posiłków dziennie. Po jakim czasie od zakończenia antybiotykoterapii będę mógł spożywać alkohol? Pytam w związku z kilkoma imprezami rodzinnymi, które zbliżają się wielkimi krokami. Może w razie czego przydam się jako kierowca

Lek. Michał Lenard

Sugeruję po zakończeniu leczenia odczekać ok tygodnia zanim zacznie Pan pić alkohol. Pozdrawiam!