Podejrzenie chorych dróg żółciowych

Problem z wątroba lub drogami żółciowymi Mam 47 lat jestem aktywny fizyczni, szczupły i od 5 lat mam nieokreślony problem. Zrobiłem wszystkie możliwe badania poza biopsja. W najgorszym stadium ggtp miałem 225 alaty i aspaty 2,5 raza ponad normę inne badania idealne, wątroba nie powiększona. Alkohol spoczywam sporadycznie, ale po nalewkach lub młodych winach odcina mi prąd. Tz nie jestem upity natomiast walczę o życie. Wymiotuje mam drgawki zalewają mnie zimne poty. Ten stan przychodzi nagle.

Witam.
Nie wiem, czy były robione badania wirusologiczne. Jeśli nie, należałoby je zrobić. Biopsja pewnie też będzie wskazana, zwłaszcza, jak nic nie wyjdzie w badaniach wirusologicznych. Proszę się zgłosić do poradni chorób zakaźnych, która wykona tą diagnostykę. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Witam. Pytanie nie do chirurga. Problem wygląda na jakieś niedobory enzymatyczne (coś jak po wszyciu esperalu) - wygląda na to iż alkohol należy wkreślić całkowicie z jadłospisu. Problem diagnostyczny do rozstrzygnięcia przez internistów.