Podskórne pęcherzyki otoczone czerwoną obwódką na opuszku palca u dziecka

Cztery dni temu na opuszku palca mojego dziecka zauważyłam podskórne pęcherzyki, bąbelki z żółtą wydzieliną, otoczone czerwoną obwódką. Paluszek nie boli i nie swędzi. Dziś byłam u Pani dr pediatry, która powiedziała, że zmiana jest dość dziwna i nie wie dokładnie co to jest. Zaleciła palec spryskiwać octaniseptem, smarować baneocin i podawać entitis. Smarowałam palec od soboty tą maścią i nie zauważyłam żadnych zmian. Dziecko zachowuje się normalnie. Aktualnie kończy brać antybiotyk ospen

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza dermatologa.