Podwyższone wyniki prób wątrobowych

Dzień dobry, mam podwyższone wyniki prób wątrobowych: ALT 291 (norma 41) AST 123 (38) GGTP 179 (61) - to stan na październik, wyniki z zeszłego tygodnia znacznie spadły, USG mam w normie, oraz podwyższony cholesterol i trójglicerydy. W ostatnim czasie przytyłem dość znacznie (z 58 kg 3 lata temu do 82 obecnie). Na co to może wskazywać? Pozdrawiam AB

Renata GrzechociĹska

Witam.
Podał Pan poprzednie wyniki a nie podał obecnych, które odzwierciedlają obecny stan. Nie wiem czy w październiku nie zaistniała sytuacja, która mogła wywołać upośledzenie czynności wątroby. Dlatego nie mogę odnieść się do pytania. Proszę udać się do lekarza rodzinnego w celu obniżenia cholesterolu i trójglicerydów oraz diagnostyki, otyłości?, nadwagi?.
Pozdrawiam