Pogorszenie zdrowia po zastosowaniu leku Asertin 50

Od 8 dni biorę Asertin 50 odczuwam pogorszenie zdrowia, jak mówi ulotka ale przede wszystkim wystąpiły bardzo silne duszności, zatkany nos i ucisk w klatce piersiowej a razem z tym bardzo krótki oddech. Czy to jest normalne i po kilku dniach minie czy konieczne jest odstawienie leku? Dziękuję zaodpowiedz. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza. Z pewnością nie jest to normalne, stąd też proponuje postępować zgodnie z moją sugestia. Konieczne jest aby wykonać podstawowe badania krwi oraz EKG serca.