Polimorfoliczne elementy węzła chłonnego strzępki dojrzałej tkanki tłuszczowej oraz elementy morfotyczne krwi

Witam Pana Profesora Mam pytanie czy mógłby Pan zinterpretować wyniki biopsji mojej mamy: Polimorfoliczne elementy węzła chłonnego strzępki dojrzałej tkanki tłuszczowej oraz elementy morfotyczne krwi.Z góry dziękuję za odp Małgorzata

Biopsja wskazuje na prawidłową tkankę limfatyczną w węźle chłonnym. Należy to zestawić z badaniem klinicznym, wywiadem i zdecydować o obserwacji lub wycięciu całego węzła do oceny mikroskopowej. W tym momencie nie mówimy o rozpoznaniu onkologicznym. Powiększone węzły chłonne często ujawniają się wskutek infekcji.