Pomiar dziecka w 37. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 37 tygodniu ciąży. Wczoraj miałam wizytę u ginekologa, który wykonał pomiar dziecka. Dopiero po wyjściu spojzalam, ze wymiary sa nie zgodne wymiar HC znacznie odbiega bo oceniony został na 32 2 podczas gdy pozostałe oscylują w okolicach 36 6. Dodam ze ostatni pomiar był w 33tygodniu i wymiary były odpowiedzie dla tego tygodnia (HC wskazywało na 32 6) czy z moim dzieckiem dzieje sie cos złego? Czy możliwe ze wystąpił błąd w pomiarze? Dodam ze córka wazy 2750g. prosze o pomoc.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli pomiary są prwidłowe to może to wskazywac na wewnątrzmaciczne opóźnienie wzrostu. Należy jednak zaznaczyć, że pomiary USG są zależne od subiektywnego pomiaru badającego i są one przybliżone. Jeżeli poprzednie USG było wykonywane przez innego lekarza to konieczne jest powtórne badanie USG aby móc zweryfikować, które z wartości są bliższe prawdy.