Poronienie drugiej ciąży a postępowanie w przyszłości

Witam, poroniłam 2 ciążę w 6 tyg, ciąży. czy gdyby sytuacja powtórzyła się kiedyś, następnym razem widząc pierwsze plamienie powinnam natychmiast udac się do szpitala, można uratowac tak wczesny płód? Lekarz nie powiedział mi, co powinnam zrobić?

Aleksander Ropielewski

W przyszłości prosze jak najszybciej zgłosić się do ginekologa. Należy jednak pamiętać, ze poronienia w pierwszym trymestrze wynikają głównie z zaburzeń genetycznych, a nie położniczych.