Potencja a poziom glukozy

Witam! Mam 22 lata i około 3 miesięcy temu zauważyłem nagły spadek potencji. Poranne i dzienne erekcje zanikły tak, że nie mogłem współżyć z dziewczyną. Od około 10 miesięcy ćwiczę 3/4 razy w tygodniu na siłowni i w tym czasie były to dosyć intensywne treningi, postanowiłem przystopować. Po około miesiącu wszystko powróciło do normy, ale przed 2 tygodniami znowu sytuacja się powtórzyła. Zaznaczę, że ostatnio ćwiczę rzadziej, z 2-3 razy w tygodniu. Gdy po raz pierwszy miałem ten problem, badałem w tym czasie akurat poziom glukozy i wyszedł wynik 71 mg, więc niski. W tamtym okresie nie jadłem prawie w ogóle cukrów chyba, że po treningu. Obecnie zaczynam jeść więcej, około 2 banany dziennie, wypijam powerade'a po treningu jem spaghetti z sosem o dużej zawartości cukru, rano płatki fitness, ale średnio wyjdzie pewnie poniżej 100 gram dziennie. Czytałem gdzieś, że mała ilość glukozy we krwi może osłabiać potencję. Za pierwszym razem czułem przemęczenie i byłem niemal pewien, że za dużo ćwiczę, a za mało jem, ale teraz nie wydaje mi się to powodem, chociaż może powinienem spożywać więcej cukrów. Zamierzam zbadać poziom testosteronu, ale w tym wieku, uprawiając sport, ważąc 83 kg przy 189 cm powinno być wszystko OK i mnie to niepokoi.

Witam!

Zacznijmy od tego, że stężenie glukozy we krwi równe 71 mg/dl jest wartością jak najbardziej normalną, nie ma więc potrzeby podejmowania działań w celu jego podwyższania. Dieta bogata w proste węglowodany (makarony, słodki sos do spaghetti) z pewnością nie jest elementem zdrowego stylu życia, a tym samym nie ma korzystnego wpływu na potencję.

Najprawdopodobniej problem Pana wynika z przyczyn natury psychologicznej - stresu, przemęczenia. Dlatego, jeśli będzie się on utrzymywał bądź nasilał, warto byłoby udać się do psychologa/seksuologa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.