Powiększona śledziona i ból brzucha po wysiłku

Mam powiekszona śledzionę i boli mńie z lewej strony pod żebrami, badanie usg wykazało jej wielkość 160mm. Robiłem morfologia i mam podwyższony alat 53. Co mam robić? Lekarz nic konkretnego mi nie powiedział mianowicie kolejne badanie usg za miesiąc. Czy to jest cos groźnego? Ile moze to powiększenie sie utrzymywać. Acha nie pije i nie pale, uprawiam kulturystyke( bez odżywek i koksu!!!! Pisze to od razy) pracuje fizycznie i boli zazwyczaj po pracy. Proszę mi cos wiecej powiedzieć.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Samo powiększenie śledziony nie dające żadnych objawów ogólnych nie jest stanem wymagającym interwencji. Zgodnie z zaleceniami należy wykonać kontrolne badania po upływie określonego czasu.