Powiększona tarczyca u dziecka

Powiększona tarczyca u dziecka. Chłopak , 10 lat brak nieprawidłowych objawów. Opis usg : oba płaty duże o nieprawidłowym i niejednorodnym (zawartym) odbiciu echa. Wymiary 25,7x19x42,5 objętość 10,87 płat prawy 21,0x16,3x41,2 objętość 7,38 płat lewy. Bardzo proszę o opinię co do wyniku badania i ew dalszego postępowania. Dziękuję

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim dziecko powinno znaleźć się pod opieką endokrynologa, konieczne może się okazać wykonanie badań hormonalnych i biopsji tarczycy, jednak o dalszej diagnostyce musi decydować specjalista.