Powietrze w pęcherzyku żółciowych i kamica nerkowa

Witam. Mam pytanie odnośnie powietrza w pęcherzyku żółciowym. Cierpie na kamice nerkową i podczas Tomografii komputerowej , wyszły mi aerobille.Dostałam skierowanie do lekarza chirurga. Nigdy nie miałam, żadnej operacji w obręie jamy brzusznej, dlatego nie wiem skąd wzięły się pęcherzyki powietrza.Chciałam zapytać jak leczy się ta przypadłość? Pozdrawiam.

Takie objawy mogą świadczyć o tym, że być może kamienie z dróg żółciowych przebiły się bezpośrednio do przewodu pokarmowego wytwarzając przetokę lub być może tak szerokie jest ujście przewodu żółciowego, że powietrze zarzucane jest z dwunastnicy do dróg żółciowych. Być może kamienie w drogach żółciowych już kiedyś były, ale zeszły przez przetokę do przewodu pokarmowego. Kamienie w drogach żółciowych mogą nie zostać uwidocznione w TK lecz tylko w USG, więc zalecałbym jeszcze wykonanie badania USG i bezpośrednią konsultację z chirurgiem. Jeśli w USG stwierdzi się kamicę żółciową należy poddać się zabiegowi jeśli nie wystarczająca będzie obserwacja (co pewien okres USG jamy brzusznej).