Powikłania po usunięciu guza piersi

Witam serdecznie, dokładnie tydzień temu opuściłam szpital, powodem mojej wizyty był guz prawej piersi z deformacją piersi. Od zabiegu operacyjnego po czterech dniach lekarz wypisał mnie do domu i zalecił okłady z zimnego R*** co godzinę plus 1x1 Do***; dokładnie tydzień po wyjściu ze szpitala miałam wizytę kontrolną, na której się dowiedziałam od lekarza prowadzącego, że rana prawdopodobnie jest zakażona. Nie wiem na jakiej podstawie to stwierdził, ponieważ nie mam typowych objawów towarzyszących zakażeniu, tj. gorączka, ropa, bóle, obrzęki. Za dwa dni mam kolejną wizytę, na której stwierdzi czy pierś należy usunąć. (Mam założony opatrunek, gaza +folia i mam w dalszym ciągu stosować okłady). Pragnę zasięgnąć opinii innego specjalisty, ponieważ mam obawy co do jego diagnozy.

Niestety, ale bez bezpośredniego badania nie określę w chwili obecnej jaki jest stan miejscowy Pani piersi po operacji. Nie ocenię jak dalej postępować i czy wymagana jest kolejna operacja bez bezpośredniego kontaktu. Radziłbym najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem, który Panią operował. On powinien ocenić obecny stan piersi i sposób dalszego postępowania. Bez ewidentnych wskazań do operacji usunięcia piersi na pewno nikt Pani tego nie zaproponuje. Z powodów zapalnych raczej gruczołu sutkowego nie usuwa się.