Poziom testosteronu a depresja

Witam, Jestem pewny że mam za małą ilość testosteronu, od zawsze. Mam już 21 lat i tym bardziej jestem w stanie stwierdzić że ze mną jest coś nie tak .. to wszystko mnie dołuje, mam stany depresyjne, nawet myśli samobójcze.. nie wiem gdzie mam się udać

Witam pana,
proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci Panu podstawowe badania i da skierowania do odpowiedniego specjalisty. Niezależnie od tej wizyty wskazana byłaby konsultacja psychiatryczna. Stany depresyjne i pojawiające się myśli samobójcze wymagają dokładniejszej diagnozy i zalecenia odpowiedniego leczenia.

Dzień dobry!

Na podstawie jakich objawów podejrzewa Pan niski poziom testosteronu? Nie ma on bezpośredniego jednoznacznego związku z nastrojem, zawsze warto jednak upewnić się lub rozwiać swoje obawy i wykonać badania z oznaczeniem poziomu hormonów.

Stany depresji i myśli depresyjne mogą mieć również wiele innych przyczyn. Proszę zadbać o siebie i uwierzyć, że jest możliwe, aby Pana sytuacja i samopoczucie poprawiło się. Proszę zgłosić się do psychologa oraz lekarza psychiatry np. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Jest możliwe, aby myśli samobójcze zniknęły i odzyskał Pan dobre myślenie o sobie i radość życia.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, zachęcam do konsultacji z psychologiem podczas której umówi pan swoje obawy dotyczące poziomu testosteronu oraz obniżenia nastroju. Jeżeli będą ku temu podstawy psycholog poleci panu dalsze kroki postępowania (np. badanie poziomu hormonów). Pozdrawiam.