Pozostałość po nerwicy a pasożyty

Od ośmiu lat mam problemy psychologiczne, które powodowały u mnie problemy gastryczne. Często miewałem biegunki i nudności (nerwica). Dopiero teraz podjąłem psychoterapię, aczkolwiek zauważyłem, że od dłuższego czasu została mi tendencja do biegunek nawet w przypadku dobrego samopoczucia, braku nerwów. Mam zaburzony rytm wypróżnień, czasami 3 razy dziennie, czasami 8. Stolec jest często luźny i jest ich kilka mniejszych. Czy to może być pozostałość po nerwicy, czy jednak jakieś pasożyty itp.?

Może się okazać, ze nerwica dotychczas nie została całkowicie zniwelowana - a wtedy problemy żołądkowe mogą pozostać. Może być też tak, że w wyniku długoletnich problemów gastrycznych Pana układ "przestawił się na inne działanie" i mógł rozwinąć różne problemy np. zespół jelita drażliwego. Warto sprawę po prostu skonsultować z lekarzem specjalistą w tej dziedzinie - osobiście tak, aby można było wykonać niezbędne badania. Pozdrawiam.

Dzień dobry, zastanawiam się dlaczego zadaje pan pytanie na forum, może pan omówić swoje wątpliwości z psychoterapeutą i ewentualnie przeprowadzić dodatkowe badania. Zachęcam do omówienia swoich obaw z psychoterapeuta prowadzącym pana terapię. Pozdrawiam.