Praca siedząca i tendencje do tycia

Witam. Mam 31 lat, 174 cm wzrostu i 90!kilo wagi. Do tego siedzacy tryb zycia, prace przy komputerze i genetyczne tendencje do tycia. Nie jestem osoba cierpliwa i jesli nie widze efektow szybko rezygnuje z diety. Moim problemem sa slodycze-nie jestem w stanie z tym wygrac-lody, czekolada, batoniki..nie jadam ziemniakow, makaronow itp. Grilluje mieso i jem duzo warzyw a mimo to tyje.. Czuje do siebie obrzydzenie. co moge zrobic?
31 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Po pierwsze musi Pani zrozumieć, że jedynie bezpieczne odchudzanie daje długotrwałe efekty, a na zdrowe i racjonalne odchudzanie trzeba czasu!! Najlepiej tracić od 0,5 do 1,5kg tygodniowo, ochroni to Nas przed tzw efektem jo-jo czyli powrotem kilogramów z nawiązką. Spalanie tkanki tłuszczowej to bardzo duży wysiłek dla naszego organizmu i wymaga od nas motywacji oraz cierpliwości.
Dieta wcale nie musi być koszmarem:) a pewnym stylem życia. Powinna Pani jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Śniadanie to podstawa i powinno zawierać pełnowartościowe węglowodany, aby ponudzić Nasz organizm do działania np 2 kromki razowego pieczywa z chudą drobiową wędliną i warzywami, obiad to porcja chudego mięsa, ciemnego ryżu czy kaszy i warzywa zaś kolacja powinna dostarczyć dużo białka Pomiędzy tymi posiłkami muszą być przekąski na drugie śniadanie i podwieczorek w postaci np jogurtu naturalnego, owoców i kilku łyżek płatków owsianych czy otrąb.
Musi Pani również pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie.
słodycze powinny być ograniczane, podobnie jak żywność silnie przetworzona i tłusta, jednak przy odpowiednio zbilansowanej diecie kawałeczek czekolady to nie tragedia:)
Polecam również w miarę czasu i możliwości zwiększenie aktywności fizycznej
Powodzenia
Mgr Joanna Wasiluk
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczną 506225670

Przede wszystkim należy uregulować jadłospis. Pani organizm dostaje bardzo sprzeczne sygnały: z jednej strony grillowane, zdrowe mięso, a z drugiej strony zarzucany jest słodyczami. W momencie kiedy będzie Pani jadła regularnie, a Pani organizm nie będzie się domagał cukru istnieje większa szansa na ograniczenie słodkości. Dodatkowym pozytywnym działaniem jest ruch, który bardzo wspomaga proces odchudzania.