Problem z zjedzeniem u 5-miesięcznego dziecka

Witam. Mam problem z jedzeniem u mojego 5miesięcznego dziecka. Bardzo mało je. Problem trwa już prawie miesiąc i narasta. Wcześniej jadł ładnie po 120 ml. a teraz jedzenie to męka. Zjada około 90 przy czym strasznie się prezy , wypina , płaczą lub bawi się smoczkiem i go wypluwa. Zaczęłam wprowadzać kaszki i chwile było super. Ładnie jadł z łyżeczki i przybiera na wadze ale widzę ze go to już jakby zapchalo i teraz tez je niechętnie. Kaszki robiłam na mleku modyfikowanym.

Witam,
może należy więcej poić dziecko płynnymi pokarmami, może przygotowuje Pani zbyt gęste i "ciężkie" posiłki i maluch nie chce ich jeść.
Można dopajać dziecko wodą, herbatką.

pozdrawiam