Problem z żołędziem

Witam, mój problem to stale powracające problemy z żołędziem. Powtarzają się raz na 2-3 miesiące. Głównie zaczyna się to po stosunku. Otóż, na żołędziu pojawiają się czerwone grudki, żołędzi swędzi, czasem jest prawie cały czerwony i swędzi..Generalnie staram się używać C***, który w miarę pomaga. T*** też pomagał ale jest na receptę, więc stosuje rzadziej (nim przyjmie mnie lekarz objawy powoli znikają). Robiłem raz badania na posiew, w których jedyne co mi wyszło to Streptoccocus agalactiae średnio liczne. Objawy pasują też chyba do grzybicy (skoro w/w kremy skutkują). Chciałem zapytać w związku z tym czy można się tego raz na zawsze pozbyć, czy łapie to od narzeczonej, czy raczej problem tkwi we mnie? Problemy te pojawiły się już 2 lata temu i tak w kółko co 2-3 miesiące się to powtarza. Dermatolog zwykle przepisuje krem i mówi, że to niegroźne i przejdzie. Może i tak ale czy można jakoś zapobiec nawracaniu? Z góry dziękuje za odpowiedź

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Objawy, które Pan opisuje rzeczywiście moga sugerować grzybicę. Skoro problem sie powtarza i najczęściej dochodzi do nawrotu po stosunku najlepiej namówić na leczenie również partnerkę - leczenie powinno być równoczasowe. Leczenie może zalecić ginekolog, dermatolog, czy lekarz rodzinny.
Niestety mimo wyleczenia może dochodzić do nawrotów, szczególnie w przypadku spadku odporności, kiedy zostaje zaburzona nasza naturalna flora organizmu ( infekcje, antybiotykoterapia, zaburzenia hormonalne, stres). Dlatego warto zadbać o naszą odporność na co dzień- zdrowo się odżywiać, unikać używek, stresu , niewyspania.
Może warto jeszcze się zastanowić czy podane zmiany nie są wynikiem jakiejś nadwrażliwości - na przykład na lateks, czy środki nawilżające.
Pozdrawiam.