Problemy z mówieniem przy stresie

Mam pewne pytanie. Moja mama ma od kilku dni problemu z mówieniem. Niekiedy chce coś powiedzieć i wie co ma powiedzieć ale nie może z siebie nic wydusić, Zdarzyło się to już około 3 raz. Dodam, że pali papierosy, ma problemy z ciśnieniem i często jest zestresowana. Proszę o pomoc zanim udamy się do szpitala.

Witam,
trudno o jakąś konkretną radę bez diagnozy, myślę, że w przypadku Pana mamy jest ona bardzo ważna, także bardzo dobrze, ze planują Państwo wizytę u lekarza. Mogę zalecić tylko jedną ogólną rzecz, proszę starać się nie stresować zanadto sytuacją, tak jak Pan pisze w nagłówku stres może nasilać problemy, choć rozumiem, że sytuacja jest trudna i stresująca, jednak warto starać się ten stres ograniczać, niech mama się przebada, lekarz dokona diagnozy i zaleci dalsze postępowanie. Pozdrawiam.

Na początek warto skonsultować sie z lekarzem psychiatrą. Podobne objawy moga mieć podłoże psychologiczne lub organiczne. Określenie źródła problemu pomoże także wybrać drogę leczenia.