Interpretacja opisu badania MRI wątroby u pięćdziesięcioletniej kobiety

Proszę o interpretację: "Podtorebkowo w prawym płacie wątroby uwidoczniono policykliczną strukturę średnicy 42mm o niejednorodnych sygnałach, podwyższonych w T2 i obniżonych w T1. Zmiana ta nie nacieka na naczynia wątrobowe i ulega obwodowemu dośrodkowemu, niecałkowitemu wzmocnieniu po dożylnym podaniu kontrastu." Dodam, że AFP mam 15,1 i odczuwam spory dyskomfort w prawym podżebrzu. Dziękuję za odpowiedź.

Radzę z tym wynikiem pilnie skonsultować się z onkologiem. Taki guz wątroby uwidoczniony w badaniu rezonansu magnetycznego budzi spore podejrzenie nowotworu pierwotnego wątroby wywodzącego się z komórek głównych wątrobowych (hepatocytarny). Taki guz zapewne będzie wymagał biopsji cienkoigłowej z oceną histopatologiczną (określeniem konkretnie czym jest ten guz). O wszystkim zadecyduje onkolog po bezpośrednim badaniu.