Proszę o interpretację wyników 25-latki

Witam. Proszę o interpretację wyników: P-ciała p/wirusowi opryszczki HSV IgM 1/2 -ujemny i P-ciała p/wirusowi opryszczki HSV IgG 1/2 - 160,8, co oznacza, że ten drugi jest dodatni. Badanie zostało wykonane poprzez krew, a nie wymaz. Nie miałam żadnych objawów HSV typu 2, ale czy jest możliwość, że go posiadam w postaci utajonej? Czasem zdarzają mi opryszczki (zimna) na ustach, co jest oznaką wirusa HSV typu 1. Czy w tym przypadku wykonane przeze mnie badania dotyczą HSV TYLKO typu 1 czy mogą również oznaczać o typie 2? Proszę o precyzyjną odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam.Wszystko zależy od tego w kierunku którego podtypu wykonywała Pani ten panel przeciwciał?