Przerwa w tabletkach i współżycie bez zabezpieczenia a możliwość ciąży

Witam, mam pewne wątpliwości odnośnie 7 dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Ostatnią tabletkę przyjęłam w czwartek około 21, w (poniedziałek wystąpiło krwawienie), pierwszą tabletkę z drugiego blistra powinnam przyjąć w piątek wieczorem?, dodam jeszcze że wczoraj uprawiałam sex bez zabezpieczenia czy mam powody do niepokoju?, pozdrawiam serdecznie.

Milena Lubowicz

Tak, powinna Pani zrobić 7-dniową przerwę czyli nowe opakowanie zacząć w piątek. Jeżeli w ostatnim tygodniu nie zrobiła Pani błędu w przyjmowaniu tabletek to ochrona antykoncepcyjna jest zachowana.
Pozdrawiam