Przyczyny drapania po nosie dziecka

Witam,mój prawie 2 letni chrześniak od jakiegoś czasu cały czas drapie się po nosie. Nawilżamy mu nosek wodą morską,powietrze nie jest przesuszone,a ciągle z jego noska wychodzą strupki z krwią i wydzieliną z noska. Dodam,że są to duże brunatne strupki,czasami z żywą krwią. Ponadto,rok temu przeszedł zapalenie spojówek, dosyć łagodnie,choć musiał mieć zakrapiane do oczu krople. Co to może być,jakie mogą być przyczyny tego stanu rzeczy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana nieprawidłowa wydzielina z nosa oraz krwawienia wymagają konsultacji specjalisty laryngologa dziecięcego. Skierowanie uzyskają Państwo od lekarza pierwszego kontaktu.