Pytanie o wynik badania histopatologicznego resztek po poronieniu

Dzień dobry. Mam takie pytanie: 21 stycznia straciłam ciążę. Obumarły płód dałam do badania, ale nie wiem, co tam pisze. Czy mogłabym prosić o przetłumaczenie tych słów? Bardzo proszę. Residua post abortum in statu necrosis et suppurationis.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Wynik badania histopatologicznego oznacza: resztki po poronieniu w stadium martwicy i ropienia.

Wynik ten jest charakterystyczny dla poronienia. Nie wskazuje, by działo się coś złego. Jeśli do tej pory Pani stan jest dobry, nie potrzeba dalszego leczenia. Niestety, wynik badania histopatologicznego nie wskazuje na przyczynę utraty ciąży, mimo że wiele kobiet ma taką nadzieję. Najczęściej jest to spowodowane zaburzeniami genetycznymi zarodka, ale może też być spowodowane infekcją matki, niedoczynnością tarczycy i innymi. Diagnostykę nawracających poronień stosuje się dopiero przy dwóch niepowodzeniach.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.