Rana szarpana palca a odpowiednie działania

Panie Doktorze, pewnego razu mój palec wskazujący od ręki uległ wypadkowi, został wkręcony w łańcuch, poobijany i wisiał na skórze z jednego boku, kość była cała. Po 5 dniach pojawiła się troszkę ropa i zapach nie przyjemny. Czy są szanse na uratowanie palca i zapobiec dalszej martwicy??? Jest to rana szarpana i tkanki miękkie są pomiażdżone. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Rany szarpane czesto trudno sie goja. Zalezy to od mechanizmu i rozleglosci urazu. Jesli brakuje tkanek odzywiajacych, to nawet zachowana kosc nie gwarantuje wygojenia. Niestety nie ma "leku" na poprawe witalnosci palca. W gre moze wchodzic jedynie jakis sposob chirurgiczny (wszycie palca w powloki celem pokrycia skora lub przeszczep skory). Ale konieczna jest miejscowa ocena.

Przepraszam , ale nie mam zdolności udzielania pomocy chirurgicznej na odległość!!! Proszę być pod opieką miejscowych chirurgów lub udać się do najbliższego ośrodka specjalistycznego chirurgii ręki - nie wiem gdzie to jest , bo nie był Pan uprzejmy podać miejscowości , zż