Różnice pomiędzy CZR a ZA

Dziękuję za odpowiedz. Pani Mgr wydaje mi się że takie subtelne cechy CZR ( które ma połowa społeczeństwa szczególnie w wieku 2-5 lat) to nie to samo co ZA . Diagnozę CZR specjaliści wydają wtedy kiedy mają wątpliwości a opinie np. z placówki ,wywiad z rodzicami i obserwacja dziecka nie pasuje do ZA lub autyzmu ale kilka cech może wskazywać na zaburzenia z jego spektrum .Przynajmniej tak nam mówią Panie w PPP . Dziękuje za odp dot orzeczenia wiem już że mam prawo wymagać orzeczenia.Pozdrawiam

ZA stanowi konkretną formę CZR. Rzeczywiście jeśli nie można określić konkretnie lub też mały pacjent nie spełnia wszystkich kryteriów diagnostycznych konkretnego zaburzenia diagnozuje się CZR i często później dalej obserwuje rozwój malucha, by - w miare możliwości- uszczegółowić diagnozę.