RTG klatki piersiowej po nefrektomii nerki

Witam serdecznie mam ważne pytanie które mnie nie pokoi i bardzo proszę o odpowiedz.Mam 43 lata w zeszłym roku przeszedłem całkowitą nefroktomie nerki prawej po roku zrobiłem rtg;Klatki piersiowej PA i niepokoi mnie wynik w którym napisane jest ;Pasemkowate zacienienia w okolicy dolnego bieguna wnęki prawej po za tym pola płucne bez zmian ogniskowych wnęki poszerzone z owalnymi mocno wysyconymi zacienieniami-obraz budzi podejrzenie zmian przerzutowych-sylwetka serca w normie a poza tym czuje się

Magdalena StusiĹska

Taki wynik należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem prowadzącym i wyjaśnić wszelkie wątpliwości w badaniu obrazowym.

Poszerzenie wnęk płucnych sugeruje powiększenie węzłów chłonnych. Konieczne pilne TK klatki piersiowej. Dalsze postępowanie zależy od wyniku tego badania