Skurcze nadkomorowe u 24-latki

Witam,co do serca kardiolog w kraju,ktorym przebywam powiedzial,ze 313 dod skurczy nadkomorowych to norma,jest to duzo ale nie jest to wada.Kolejny 2 lata temu przy 62 dodatkowych skurczach powiedzial,ze mam wypadanie pl zast trojdz i dal concor cor po ktorym zle sie czulam-zbyt slabo.Kolejny kardiolog tutaj,ktory wiedzial o co chodzi od samego poczatku powiedzial teraz ,ze mam regularnego rytmu ale nie jest to juz wypadanie pl zast bo to juz zostalo dokl opisane w co wierzyc wiec?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wypadanie płatka zastawki nie jest związane że skurczami nadkomorowymi. Nie ma powodu do obaw jeśli chodzi o te skurcze. Z pozostałymi wątpliwościami proszę udać się do lekarza gdyż bez zbadania nie można niż więcej powiedzieć.

Pozdrawiam.