Skuteczność antykoncepcyjna tabletek jednoskładnikowych Limetic

Chciałam zapytać o tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe Limetic. Ginekolog przepisał mi je, ponieważ po dwuskładnikowych Yasmin bardzo źle się czułam (kołatanie serca, kłucie w klatce, zawroty głowy). Czy tabletki jednoskładnikowe, gdy przyjmuje się je bardzo regularnie według zaleceń, są skuteczną metodą antykoncepcji? Biorę również izotretynoinę, więc jakakolwiek możliwość ciąży powinna być u mnie wyeliminowana. Nie wiem czy może spróbować znów dwuskładnikowych...

Piotr Pilarski

Tabletka jednoskładnikowa cechuje się niższą skutecznością jednak jest na pewno skuteczniejsza niż sama prezerwatywa. Sugeruję Pani dodatkowo stosować prezerwatywę co zwiększy skuteczność.

Pozdrawiam.