Spalanie tłuszczu i modelowanie łydek, ud i pośladków

Witam. Jakie urządzenie najefektywniej spala tłuszcz i modeluje łydki, uda i pupę? Chciałabym zabrać się za te partie ciała, mam dużo cellulitu, choć jestem osobą szczupła.Nigdy nic nie ćwiczyłam, dlatego moje ciało mimo że bardzo szczupłe, to obwisłe i w ogóle nie jest jędrne. Myślę o stepperze, rowerku stac,Led-Magic. Co daje najlepsze efekty?Łydki i kostki mam bardzo masywne w porównaniu z resztą ciała, dlatego bardzo mi zależy by nie rozbudować sobie ćwiczeniami mięśni. dziękuję za odpowiedź

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Nie ma rady "cud", ale najlepsze efekty da połączenie wysiłku aerobowego (cardio) z ćwiczeniami wzmacniającymi/siłowymi.

Proponuję trening na rowerku stacjonarnym/orbitrrku/bieżni itp. i do tego ćwiczenia wzmacniające i oczywiście rozciąganie.

Na cellulit polecam regularne masaże.

Oczywiście, oprócz samej aktywności fizycznej, najlepsze efekty da również dieta.

Każdy regularny wysiłek fizyczny da efekt. Pamiętać należy tylko o systematyczności:)

pozdrawiam

Dzień dobry,

stawiała bym na orbitreka/crosstrainera. Ćwiczy Pani wtedy wszystkie partie mięśni, z różnym natężenie. Można rozpocząć od 20 minut dziennie i stopniowo wydłużać czas ćwiczeń, aby nie forsować zbytnio organizmu. Proszę pamiętać, że obok ćwiczeń równie ważna jest zbilansowana dieta, wykluczenie używek i odpowiednie nawadnianie organizmu.

Witam, ćwiczenia aerobowe są bardzo dobre do redukcji tkanki tłuszczowej np rower, orbitrek, biegi, zajęcia taneczne itp. Nie da się niestety tracić tkanki tłuszczowej tylko i wyłącznie z danych partii. Organizm spala zależnie od tendencji - genetyki. Czasem jest tak, że szybciej spala z górnych partii później z dolnych, czasem inaczej, ale to jest zależne indywidualnie od osoby i na to wpływu nie ma. Nie wiem dokładnie jaki jest Twój typ budowy - jaką masz sylwetkę? Jeżeli masz np typ budowy gruszki to znaczy, że powinnaś wyrównać proporcję w sylwetce, czyli wzmacniać górne partię ciała i włączyć aeroby. Gdybyś przy takiej budowie robiła mocne ćwiczeia wzmacniające to pod tkanką tłuszczową na dolnych partiach ciała rozbudowywały by się mięśnie co by prowadziło do zwiększenia w obwodzie tych części. Najlepiej ujędrniają ciałą ćwiczenia wzmacniające połączone z aerobami.Pamiętaj, że same ćwiczenia efektu nie przyniosą, jeżeli żywienie nie będzie prawidłowo dobrane do ćwiczeń i życia codziennego.

Najlepiej jest zacząć od wizyty u lekarza medycyny estetycznej.

Najlepszą walką z cellulitem jest metoda skojarzona: - stosujemy zabiegi z ostrzykiwaniem specjalnym preparatem na cellulit -można dodatkowo zabiegi ostrzykiwania połączyc z zabiegami z urządzeniem - cellulogia - stosowanie specjalnych koktajli witaminowych do picia które pomagają redukować obrzęk i wodę zgromadzoną w tkankach przy cellulicie i innych defektach dermo-estetycznych, które charakteryzują się nadmiernym nagromadzeniem płynów w tkankach. - stosowanie odpowiedniej diety - sport