Sposoby na wyeliminowanie objawów Zespołu Raynauda?

Jaki lek najskuteczniej eliminuje objawy Zespołu Reynauda?

Milena Lubowicz

Niestety nie ma cudownych leków na tą przypadłość. Proponuję wizytę u reumatologa, który może zlecić dodatkowe badania, takie jak kapilaroskopia i zależnie od wyników zaproponuje optymalne leczenie.
Pozdrawiam

Witam serdecznie, jest wiele leków, a każdy z nich ma określone działania uboczne. Przede wszystkim komfort cieplny: rękawice termiczne, zmniejszenie stresu, potem leki, pod kontrolą naczyniowca i reumatologa (ten winien zdiagnozować, czy nie jest to objaw towarzyszący układowej chorobie tkanki łącznej). Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog