Spuchnięcie nogi po upadku na lodzie

Witam. Dzisiaj byłem u ortopedy. Ostatnio miałem poważny uraz nogi - wypadek na lodzie. Noga była cała spuchnięta. Dzisiaj lekarz zrobił mi prześwietlenie kolana. Powiedział, że martwi go to, że może być uszkodzony jakiś guzek w kolanie (nie pamiętam dokładnej nazwy - składał się z 4 słów "guzek przysieczny [...]") Czy ktoś z lekarzy mógły mi powiedzieć co się z tym wiąże z takim urazem i jak dokładnie ten guzek się nazywa? Możliwe, że będzie potrzebna operacja aby zrekonsturować kolano.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W kolanie niestety nie ma struktury, która nazywałaby się guzkiem przysiecznym. Trudno zatem odpowiedzieć na pytanie jaką strukturę miał na myśli lekarz. W celu uzyskania szczegółowych informacji, proszę ponownie skonsultować się z lekarzem i dopytać o szczegóły.