Stosowanie leku na silne bóle migrenowe w I trymestrze ciąży

Witam w i trymestrze ciaży zażywałam tabletki 100 ketonal na silne bóle migrenowe czy mogły zaszkodzić one dziecku np ze może urodzic się chore lub tym podobne?3dni temu byłam na USG u ginekologa i muwił ze wszystko jest ok ze serduszko bije równo.Jakie są skutki uboczne dla dzidziusia zazywania ketonalu.Dodam ze lekarz nie wie ze brałam ketonal teraz juz go nie biore.Proszę o szybkA odpowiedz bo mi to spokoju nie daje.Pozdrawiam serdecznie

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
żadne leki nie są wskazane w ciąży. Jeśli jednak lekarz stwierdził na USG że stan dziecka jest prawidłowy- proszę się nie martwić- nadmierny stres także może wpłynąć na dziecko. Proszę unikać brania leków do końca ciąży lub skonsultować to z lekarzem.