Strach przed odrzuceniem przez bliskie osoby

Witam. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Ogólnie boję się z nim porozmawiać bo boję się odrzucenia. Że za bardzo nalegam lub ze jestem nahalna. Chce ratować moją rodzinę chce żeby mala była blisko ojca żeby było jak dawniej.mieszkam u mojej mamy we wtorek jadę do niego na noc z córką. Proszę o jakieś wskazówki jak mam z nim porozmawiać jak się przygotować do tej rozmowy. Bardzo proszę.

Witam Panią
Rozumiem strach przed odrzuceniem, dobrze że ma Pani świadomość że o to chodzi. W Pani wypowiedzi zastanowiłam się nad wątkiem że chce Pani ratować rodzinę dlatego żeby córka była blisko ojca, a czy Pani w tej relacji jest szczęśliwa?. Proszę rozpatrzyć ewentualny wyjazd do ojca córki pod tym kątem, bo szczęśliwa mama do też szczęśliwa córka.
Anna ?Suligowska

Warto być sobą, ale także być otwartym na słuchanie drugiej strony, zrozumienie także jego potrzeb i oczekiwań. Traktowanie tego, co mówi nie jak atak, ale jak przekaz jego uczuć, emocji i potrzeb. Podobnie samemu warto mówić w formie ja odnosząc się do swoich uczuć i oczekiwań (zamiast pretensji, zarzutów czy uogólnień). Rozmowę taką warto prowadzić we dwoje, bez udziału Małej (np gdy będzie już spała lub w ogóle wybierając inny dzień i neutralne miejsce).