Swędzenie skóry głowy, ramion i szyi

Witam. Od kilku dni mam problem ze swedzeniem skory glowy, ramion i szyi. Jest to uczucie jakby cos po mnie chodzilo i gryzlo. Jak sie podrapie to na chwile pomaga a za chwile swedzenie wraca. Problem polega na tym , ze nie mam zadnych widocznych objawow typu krosty , plamki ani zaczerwienienia. Lekarz pierwszego kontaktu dal mi dwa zastrzyki odczulajace i przeciw swiadawe. Ale powiedzial ze przyczyn moze byc wiele. Ale nie pokierowal mna co dalej. Bardzo prosze o jakas pomoc,podpowiedz. Paulina

Aleksander Ropielewski

Sugeruję wykonać podstawowe badania krwi i spróbować ustalić czy świąd nie ma związku ze spożytymi pokarmami, rodzajem tkanin i przedmiotów z jakimi ma Pani kontakt lub innymi czynnikami mogącymi wywołać świąd. Ponadto sugeruję kontakt z dermatologiem.